mgr Mariusz Kosman

Absolwent AWF, fechtmistrz,  trener szermierki, nauczyciel KF
Trener szermierki: aktualnie AZS-AWF Warszawa, Polski Związek Szermierczy - trener szkolenia olimpijskiego szpady kobiet
- poprzednie lata:
AZS-AWF Warszawa, BFC Berlin, FC Steglitz, CWKS Legia, UKS Zagłoba, PZSz

 



Ważniejsze nagrody i odznaczenia.

- Nagroda Państwowa I i II stopnia /dwanaście razy 1998 - 2010/
- Nagroda Prezydenta Warszawy 2004
- Trener roku 2005 Warszawa
- Trener roku 2005 Sportu Kobiet w Polsce - nagroda PKOL
- Specjalne wyróżnienie trenerskie w roku 2009 od Prezesa i Sekretarza Generalnego PKOl
- Nagroda Prezydenta Warszawy w roku 2009
- Trener roku 2010  w szermierce. Nagroda przyznana przez PZSz
- Trener roku 2010 Warszawa

Najważniejsze wyniki w pracy klubowej:

Mistrzostwa Świata sen.

  • VIII m. druż. 2001 Małgorzata Stroka, Katarzyna Trzópek - Francja
  • VI m. druż. 2003 Magdalena Kumiet, Danuta Dmowska - Kuba
  • I m. ind. 2005 Danuta Dmowska - Lipsk
  • V m. druż. 2005 Danuta Dmowska, Magdalena Grabowska - Lipsk
  • VIII m. druż. 2007 Danuta Dmowska, Magdalena Grabowska - ST. Petersburg
  • IV m. druż. 2008 D.Dmowska, M. Grabowska, Magdalena  Piekarska - Pekin
  • VII m ind. 2009 Danuta Dmowska-Andrzejuk – Antalya
  • II m. druz. 2009 D.Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, Ewa Nelip-Antalya
  • V m. ind. 2010  Magdalena Piekarska - Paryż
  • VII m. druz. 2010 M. Piekarska, D. Dmowska-Andrzejuk, E. Nelip

Mistrzostwa Europy sen.

  • VI m. druż. 2000 M. Kumiet - Madera
  • V m. druż. 2001 M. Stroka, M. Kumiet - Koblencja
  • V m. druż. 2003 M. Kumiet, D. Dmowska - Bourgos-Francja
  • III m. druż. 2004 M. Kumiet, M. Stroka - Dania
  • II m. druż. 2005 M. Grabowska, D. Dmowska - Węgry
  • III m. ind. 2005 Magdalena Grabowska - Węgry
  • VII m. druż. 2006 D. Dmowska, M. Piekarska, M. Stroka - Izmir
  • IV m. druż. 2007 D. Dmowska, M. Grabowska - Gand -Belgia
  • V m. druż. 2008 D.Dmowska-Andrzejuk, M. Grabowska, M. Stroka, - Kijów
  • II m. druż. 2009 D.Dmowska-Andrzejuk, M.Stroka , M. Piekarska -Plovdiv
  • II m. ind. 2010  Magdalena Piekarska – Lipsk
  • I m. druż. 2010 M .Piekarska, D. Dmowska-Andrzejuk, M. Stroka, E. Nelip

Mistrzostwa Świata do 20 lat

  • III m. ind. 1998r Małgorzata Stroka -Wenezuela
  • IV m. druż 1998 Małgorzata Stroka, Katarzyna Trzópek -Wenezuela
  • I m. druż. 1999 Małgorzata Stroka, Katarzyna Trzópek - Wegry
  • III m. druż. 2000 Magdalena Kumiet - USA
  • V m. ind. 2002 Danuta Dmowska - Antalya
  • IV m . druż. 2002 Danuta Dmowska - Antalya
  • VIII m. druż. 2005 Magdalena Piekarska - Linz
  • II m. ind. 2009 Ewa Nelip – Belfast
  • II m. druż. 2009 Ewa Nelip - Belfast

Mistrzostwa Świata do 17 lat

  • III m. ind. 2003 Magdalena Piekarska - Włochy

Mistrzostwa Europy do 23 lat

  • III m. ind. 2008 Magdalena Piekarska - Monza
  • II m. ind. 2009 Ewa Nelip - Debreczyn

Mistrzostwa Europy do 20 lat ind.

  • III m. 1998 Małgorzata Stroka - Bratysława
  • VII m. 2001 Danuta Dmowska - Wegry
  • IV m. 2001 Danuta Dmowska - Węgry
  • II m. 2004 Magdalena Piekarska - Portugalia
  • III m. 2007 Ewa Nelip - Praga
  • III m. 2008 Ewa Nelip - Amsterdam

Mistrzostwa Europy do 20 lat druż.

  • I m. 1999 Katarzyna Trzópek - Portugalia
  • II m. 2000 Katarzyna Trzópek - Turcja
  • IV m. 2001 Danuta Dmowska -Węgry
  • IV m. 2003 Magdalena Piekarska - Chorwacja
  • IV m. 2004 Magdalena Piekarska - Portugalia
  • VI m. 2005 Magdalena Piekarska - Wegry
  • III m. 2007 Ewa Nelip - Praga
  • I m. 2008 Ewa Nelip - Amsterdam

Uniwersjady

  • IV m . druż. 1999 Małgorzata Stroka - Majorka
  • VI m. ind. 2001 Magdalena Kumiet - Pekin
  • VI m. druz. 2001 Magdalena Kumiet - Pekin
  • V m. druż. 2005 Magdalena Grabowska, Danuta Dmowska - Izmir
  • IV m. druż. 2007 Magda Piekarska, Małgorzata Stroka - Bangkok
  • IV m. druż. 2009 Ewa Nelip - Belgrad
  • I m. ind. 2009 Ewa Nelip - Belgrad

Igrzyska Wojskowe

  • IV m. druż. 1999 M. Stroka, M. Kumiet, K. Trzópek - Chorwacja

Mistrzostwa Świata Armii

  • III m. ind. 2000 Małgorzata Stroka - Wlochy
  • III m. ind. 2006 Danuta Dmowska - Bukareszt
  • II m. druż. 2010 D.Dmowska-Andrzejuk, E. Nelip, M. Piekarska – Wenezuela
  • II m. ind. 2010  Magdalena Piekarska – Wenezuela
  • III m. ind. 2010 Danuta Dmowska-Andrzejuk - Wenezuela

Światowa Olimpiada Młodzieży

  • I m. druż 1998 Danuta Dmowska - Moskwa

Puchar Świata sen. ind.

  • III m. 2000 M. Trzópek - Tauber
  • III m. 2001 M. Stroka - Legnano
  • VIII m. 2001 Małgorzata Stroka - Budapeszt
  • III m. 2001 Małgorzata Stroka - Katowice
  • VIII m. 2003 Danuta Dmowska - Katowice
  • III m. 2003 Magdalena Kumiet - Sydney
  • I m. 2004 Magdalena Kumiet - Praga
  • I m. 2004 Magdalena Kumiet - Londyn
  • V m. 2004 Magdalena Kumiet - Tauber
  • V m. 2004 Magdalena Kumiet - Estoril
  • III m. 2004 Magdalena Kumiet - Oslo
  • II m. 2005 Danuta Dmowska - Praga
  • VIII m. 2005 Magdalena Piekarska - Praga
  • VI m. 2005 Danuta Dmowska - Luxemburg
  • VI m. 2005 Danuta Dmowska - Ateny
  • II m. 2005 Magdalena Grabowska - Barcelona
  • III m. 2005 Danuta Dmowska - Barcelona
  • VII m. 2005 Magdalena Grabowska - Oslo /satelita /
  • II m. 2005 Małgorzata Stroka - Oslo / satelita /
  • III m. 2006 Danuta Dmowska Luxemburg
  • VIII m. 2006 Małgorzata Stroka - Praga
  • III m. 2006 Małgorzata Stroka- Oslo / satelita /
  • VIII m. 2006 Magdalena Grabowska - Oslo / satelita /
  • VI m. 2007 Magda Piekarska - Saint Maur
  • VIII m. 2007 Magdalena Grabowska - Florina
  • VIII m. 2007 Danuta Dmowska - Rzym
  • VIII m. 2007 Danuta Dmowska - Nankin
  • I m. 2007 Małgorzata Stroka - Oslo / satelita /
  • VI m. 2007 Magdalena Piekarska - Oslo / satelita /
  • III m. 2008 Magdalena Piekarska - ST. Petersburg
  • VIII m. 2008 Magdalena Grabowska - Florina
  • III m. 2008 Joanna Rawska – Oslo / satelita /
  • VII m. 2008 Monika Piekarska – Oslo / satelita /
  • VII m. 2009 Danuta Dmowska-Andrzejuk – Rzym
  • VII m. 2009 Danuta Dmowska- Andrzejuk – Florina
  • VIII m. 2009 Magdalena Piekarska – Florina
  • III m. 2009 Danuta Dmowska – Lobnia
  • VIII m. 2009 Aleksandra Żurakowska – Oslo / satelita /
  • III m. 2010 Ewa Nelip – Barcelona
  • VI m. 2010 Magdalena Piekarska   -Florina
  • III m. 2010 Magdalena Piekarska  - Lobnia
  • II m. 2010 Magdalena Piekarska – Nankin
  • VI m. 2010 Magdalena Piekarska – Montreal
  • V m. 2010 Magdalena Piekarska – Hawana
  • VIII m. 2011 Małgorzata Stroka - Doha

Puchar Świata seniorek drużynowy

  • IV m. 2001 Budapeszt - M. Stroka, M. Kumiet
  • VII m. 2002 Malaga - M. Stroka, M. Kumiet
  • VI m. 2002 Hawana - M. Stroka, D. Dmowska
  • VI m. 2003 Budapeszt- D. Dmowska, M. Kumiet
  • VI m. 2003 St. Maur - D.Dmowska, M. Kumiet
  • VIII m 2003 Hawana- D.Dmowska, M. Kumiet
  • VII m. 2003 Sydney - D.Dmowska, M. Kumiet
  • VIII m. 2004 Tauber - M.Grabowska, D. Dmowska
  • VI m. 2004 Malaga - M.Grabowska, D. Dmowska
  • IV m. 2005 Hawana - M.Grabowska, D. Dmowska
  • V m. 2006 St. Maur - D. Dmowska, M. Stroka
  • VII m. 2006 Barcelona - D. Dmowska, M. Stroka
  • IV m. 2006 Sydney - D. Dmowska, M. Stroka
  • VI m. 2006 Hawana - D. Dmowska, M. Stroka
  • VI m. 2007 St. Maur - D. Dmowska, M. Grabowska, M. Piekarska
  • I m. 2007 Nankin - M. Grabowska, D. Dmowska
  • VI m. 2007 Montreal - M.Grabowska, D. Dmowska, M. Stroka
  • IV m. 2008 Budapeszt - M.Grabowska, D. Dmowska, M. Piekarska
  • VIII m. 2008 Nankin - M.Grabowska, D. Dmowska, M. Piekarska
  • I m. 2008 Montreal - M.Grabowska, D.Dmowska,  M.Piekarska, M. Stroka
  • VII m. 2009 Tauber D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, M. Stroka
  • II m. 2009 –Doha  D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, M. Stroka
  • V m. 2009 – Rzym D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, M. Stroka
  • II m. 2009 –Saint-Maur D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska
  • III m. 2010 – Budapeszt  D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska
  • I m. 2010 – Doha  D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, M. Stroka
  • I m. 2010 –Saint-Maur  D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, E. Nelip
  • IV m. 2010 - Montreal  D. Dmowska-Andrzejuk, M. Piekarska, E. Nelip
  • II m. 2011 –Doha  D. Dmowska- Andrzejuk,  M. Piekarska,  E. Nelip

Puchar Świata do 20 lat ind.

  • VII m. Danuta Dmowska 1997 Warszawa
  • III m. Małgorzata Stroka 1998 Modling
  • VII m. Katarzyna Trzópek 1998 Budapeszt
  • VI m. Katarzyna Trzópek 1998 Palermo
  • VII m. Małgorzata Stroka 1998 Palermo
  • V m. Małgorzata Stroka 1999 Palermo
  • I m. Małgorzata Stroka 1999 Warszawa
  • VI m. Dmowska Danuta 1999 Warszawa
  • I m. Małgorzata Stroka 1999 Tauber
  • III m. Małgorzata Stroka 1999 Modling
  • II m. Katarzyna Trzópek 1999 Budapeszt
  • III m. Małgorzata Stroka 1999 Budapeszt
  • I m. Katarzyna Trzópek 2000 Budapeszt
  • I m. Katarzyna Trzópek 2000 Osnabruck
  • I m. Katarzyna Trzópek 2000 Warszawa
  • II m. Magdalena Kumiet 2000 Budapeszt
  • III m. Magdalena Kumiet 2000 Osnabruck
  • II m Magdalena Kumiet 2000 Warszawa
  • I m. Katarzyna Trzópek 2001 Budapeszt
  • II m. Danuta Dmowska 2001 Osnabruck
  • III m. Danuta Dmowska 2002 Modling
  • II .m. Magdalena Piekarska 2002 Warszawa
  • II m. Magdalena Piekarska 2003 Budapeszt
  • V m. Magdalena Piekarska 2003 Bratysława
  • III m. Magdalena Piekarska 2003 Osnabruck
  • II m. Magdalena Piekarska 2004 Modling
  • I m. Magdalena Piekarska 2004 Warszawa
  • VI m. Magdalena Piekarska 2004 Bratysława
  • VI m. Magdalena Piekarska 2005 Budapeszt
  • II m. Magdalena Piekarska 2005 Warszawa
  • II m. Anna Pietrzak 2007 Maalot
  • II m Ewa Nelip 2007 Warszawa
  • III m. Ewa Nelip 2009 Budapeszt

Punktacja końcowa Pucharu Świata do 20 lat

  • II m. Małgorzata Stroka 1999
  • I m. Katarzyna Trzópek 2001

Mistrzostwa Polski sen. ind.

  • III m. Małgorzata Stroka 1999 Poznań
  • III m. Magdalena Kumiet 2000 Gdańsk
  • III m. Katarzyna Trzópek 2001 W-wa
  • II m. Danuta Dmowska 2002 Katowice
  • I m. Danuta Dmowska 2004 Kraków
  • II m. Małgorzata Stroka 2004 Kraków
  • I m. Małgorzata Stroka 2005 Wrocław
  • I m. Danuta Dmowska 2006 Gliwice
  • III m. Magda Piekarska 2007 Katowice
  • I m. Danuta Dmowska-Andrzejuk 2008 Śrem
  • III m. Magdalena Grabowska 2008 Śrem
  • I m. Danuta Dmowska-Andrzejuk 2009 Opole
  • III m. Ewa Nelip 2009 Opole
  • I m. Małgorzata Stroka 2010 Sosnowiec
  • III m. Ewa Nelip 2010 Sosnowiec
  • III m. Magdalena Piekarska 2010 Sosnowiec

Mistrzostwa Polski sen. druż.

  • III m. 1983 Krzysztof Żurawski, Mikołaj Słoboda, Mariusz Kosman, Zbigniew Kosman
  • I m 1985   Robert Siemek
  • I m. 2000 M. Kumiet, M. Stroka, D. Dmowska, K. Trzópek
  • I m. 2001 M. Kumiet, M. Stroka, D. Dmowska, K. Trzópek
  • III m. 2002 M. Kumiet, M. Stroka, D. Dmowska,
  • I m. 2003 M. Kumiet, M. Stroka, D. Dmowska, M. Piekarska
  • III m. 2004 Marcin Kosman
  • II m. 2004 M. Kumiet, M. Stroka, D. Dmowska, M. Piekarska
  • I m. 2005 M. Grabowska, M. Stroka, D.Dmowska, M.Piekarska
  • I m. 2006 D.Dmowska, M. Stroka, M.Piekarska
  • I m. 2007 D. Dmowska, M. Grabowska, M. Stroka, M. Piekarska
  • I m. 2008  D. Dmowska-Andrzejuk, M. Grabowska, M. Stroka, M. Piekarska
  • III m. 2008 A. Pietrzak, A. Żak, J. Rawska, E. Nelip
  • I m. 2009 D. Dmowska-Andrzejuk, M. Stroka, M. Piekarska, A. Żurakowska
  • I m. 2010 D. Dmowska-Andrzejuk, M. Stroka, M. Piekarska, Ewa Nelip

Akademickie Mistrzostwa Polski ind.

  • III m. 2005 Marcin Kosman
  • II m. 2007 Małgorzata Stroka
  • I m. 2008 Magdalena Grabowska
  • II m. 2008 Małgorzata Stroka
  • III m. 2008 Magdalena Piekarska
  • III m. 2008 Anna Pietrzak
  • I m. 2009 Magdalena Piekarska
  • III m. 2009 Danuta Dmowska-Andrzejuk
  • I m. 2010 Danuta Dmowska-Andrzejuk
  • II m. 2010 Magdalena Piekarska

Mistrzostwa Polski do 23 lat ind. i druż.

  • I m. ind. 1988 Robert Siemek
  • I m. ind. 2009 Magdalena Piekarska
  • II m. ind.  2009 Aleksandra Żak
  • I m. druż.2009 A. Żak, M. Piekarska, A. Pietrzak
  • I m. ind.  2010  Ewa Nelip
  • III m. druż. 2010 E. Nelip, A. Cichowska, A. Pietrzak

Mistrzostwa Polski do 20 lat ind.

  • III m. 1984 Mirosław Dąbrowski
  • II m. 2000 Małgorzata Stroka
  • III m. 2000 Katarzyna Trzópek
  • I m. 2001 Katarzyna Trzópek
  • II m. 2004 Magdalena Piekarska
  • II m. 2008 Ewa Nelip
  • I m. 2009 Ewa Nelip
  • III m. 2009 Anna Pietrzak

Mistrzostwa Polski do 20 lat druż.

  • I m. 1999 D. Dmowska, K. Trzópek ,M. Stroka, Karolina Bojarska
  • I m. 2000 D. Dmowska, K. Trzópek, M. Stroka, M. Kumiet
  • II m. 2001 D. Dmowska, K. Trzópek, Karolina Kalbarczyk, K. Bojarska
  • II m. 2001 M. Kosman
  • II m. 2002 D. Dmowska, M. Piekarska, K. Kalbarczyk
  • I m. 2003 M. Piekarska, K. Kalbarczyk
  • I m. 2004 M. Piekarska
  • III m. 2007 A. Żak, A. Pietrzak, Kamila Więckowska
  • III m. 2009 E. Nelip, Monika Piekarska, A. Żurakowska, A. Pietrzak

Mistrzostwa Polski do 17 lat ind.

  • I m. 1982 Robert Sierawski
  • I m. 1998 Danuta Dmowska
  • II m. 1998 Katarzyna Trzópek
  • II m. 1999 Danuta Dmowska
  • I m. 2002 Magdalena Piekarska
  • I m. 2003 Magdalena Piekarska
  • III m. 2010 Olga Kisiel ( Olimpiada Młodzieży )

Mistrzostwa Polski druż. do 17 lat

  • I m. 1982 M. Dąbowski, R. Sierawski, Jerzy Urbanowski, Krzysztof Czajka
  • II m. 1983 R. Siemek
  • II m. 1998 D. Dmowska, K. Trzópek, K. Bojarska, M. Waszewska
  • II m. 1999 Marcin Kosman
  • I m. 2000 Małgorzata Waszewska, K. Kalbarczyk, Agata Gajewska
  • II m. 2002 M. Piekarska
  • III m. 2003 M. Piekarska, Karolina Grzembka
  • III m. 2004 A. Żak, K. Więckowska, Marta Przeździecka

Mistrzostwa Polski do 15 lat ind.

  • I m. 1996 Danuta Dmowska
  • II m. 1997 Danuta Dmowska
  • III m. 2003 Kamila Więckowska

Mistrzostwa Polski do 15 lat druż.

  • III m. 2001 Magdalena Piekarska


Danuta Dmowska / Danuta Dmowska-Andrzejuk (zmiana nazwiska)

Magdalena Kumiet /Magdalena Grabowska (zmiana nazwiska)

Prosimy o korygowanie wszelkich pomyłek: m.kosman@szpadzistki-azs.pl