Opole 25 czerwca 2011
Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce- szpada kobiet

W zawodach nie brała udziału pierwsza drużyna AZS-AWF Warszawa ( startowała w Sydney )

Kolejność:
1. Blanca Błach ( AZS-AWF Wrocław )
2. Julita Głowacka ( AZS-AWF Katowice )
3. Olga Mizera ( d'Artagnan Ursynów )
4. Dominika Mosler ( AZS-AWF Katowice )
5. Katarzyna Dabrowa ( AZS-AWF Warszawa )
6. Anna Pietrzak ( AZS-AWF Warszawa )
7. Aleksandra Żurakowska ( AZS-AWF Warszawa )
8. Karolina Marcinkowska ( AZS-AWF Wrocław )
---------------------------------------------------------------------------------------
9. Aleksandra Cichowska ( AZS-AWF Warszawa )
17. Natalia Królak ( AZS-AWF Warszawa )
19. Magdalena Pawłowska ( AZS-AWF Warszawa )


Sydney 24-26 czerwca 2011
Puchar Świata Grand w szermierce- szpada kobiet

SZPADA KOBIET INDYWIDUALNIE

Magdalena Piekarska ( AZS-AWF Warszawa ) startując w Challenge Australia, zajęła drugie miejsce. Finałową walkę z Rosjanką Ljubow Szutową nasza szpadzistka przegrała zaledwie jednym trafieniem 14:15. XIV miejsce, wywalczyła Agata Stroka ( AZS- AWF Warszawa).

Kolejność:
1. Ljubow Szutowa (Rosja)
2 .Magdalena Piekarska (AZS -AWF Warszawa)
3 .Laura Flessel-Colovic (Francja)
3. Emese Szasz (Węgry)
5. Bianca del Carretto (Włochy)
6 .In Jeong Choi (Korea Południowa)
7 .Irina Embrich (Estonia)
8 .Tiffany Geroudet (Szwajcaria)
----------------------------------------------------------------
14. Małgorzata Stroka (AZS- AWF Warszawa)
25. Ewa Nelip (Polska, AZS- AWF Warszawa)
49 .Danuta Dmowska-Andrzejuk ( AZS -AWF Warszawa)
66. Beata Tereba-Zawrotniak ( AZS- AWF Kraków)
81. Małgorzata Bereza ( AZS- AWF Katowice)
Startowały 142 zawodniczki.

Finał:
Szutowa - Magdalena Piekarska 15:14
Półfinały:
Magdalena Piekarska - Szasz 15:11
Szutowa - Flessel-Colovic 14:13

Ćwierćfinały:
Magdalena Piekarska - Tiffany Geroudet (Szwajcaria) 15:14
Emese Szasz (Węgry) - Irina Embrich (Estonia) 15:10
Laura Flessel-Colovic (Francja) - In Jeong Choi (Korea Południowa) 15:14
Ljubow Szutowa (Rosja) - Bianca del Carretto (Włochy) 12:11
Walki naszych szpadzistek:
1/32

Magdalena Piekarska - Nathalie Alibert (Francja) 15:4
Małgorzata Stroka - Sera Park (Korea Południowa) 15:12
Ewa Nelip - Ayaka Shimookawa (Japonia) 15:11
Danuta Dmowska-Andrzejuk - A lam Shin (Korea Południowa) 12:13

1/16:
Magdalena Piekarska - Tatiana Andruszyna (Rosja) 15:5
Małgorzata Stroka - Simona Alexandru (Rumunia) 15:10
Ewa Nelip - Laura Flessel-Colovic (Francja) 13:14

1/8:
Magdalena Piekarska - Britta Heidemann (Niemcy) 12:6
Małgorzata Stroka - Emese Szasz (Węgry) 9:15


SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO
Nasze szpadzistki ( Ewa Nelip, Magdalena Piekarska, Danuta Dmowska-Andrzejuk ( wszystkie AZS-AWF Warszawa ) i Małgorzata Bereza ( AZS-AWF Katowice ) zajęły IX miejsce w turnieju drużynowym.

Kolejność:
1 Chiny
2 Rumunia
3 Ukraina
4 Szwecja
5 Węgry
6 Włochy
7 USA
8 Rosja
----------
9 Polska

Startowało 21 drużyn

Finał:
Chiny - Rumunia 29:27
Półfinały:
Rumunia - Szwecja 45:42
Chiny - Ukraina 38:30
Ćwierćfinały:
Rumunia - Węgry 45:37
Szwecja - USA 40:37
Ukraina - Włochy 45:44
Chiny - Rosja 38:37

O 3 miejsce:
Ukraina - Szwecja 45:41

Mecze naszych szpadzistek:
1/8

Polska - Szwecja 36:45

O miejsca 9-16:
Polska - Niemcy 45:37
Polska - Francja 45:41

O miejsce 9:
Polska - Japonia 45:24


Nankin, Chiny 11 czerwca 2011
Puchar Świata Grand Prix w szermierce- szpada kobiet

Magdalena Piekarska ( AZS- AWF Warszawa ) zajęła IX miejsce indywidualnie w Pucharze Swiata

Kolejność:
1 Jana Szemjakina (Ukraina)
2 Anna Siwkowa (Rosja)
3 Bianca Del Carretto (Włochy)
3 Emese Szasz (Węgry)
5 Xiaojuan Luo (Chiny)
6 Courtney Hurley (USA)
7 Sheng Lin (Chiny)
8 Ricarda Multerer (Niemcy)
-------------------------------------------------------------------
9 Magdalena Piekarska ( AZS- AWF Warszawa)
41 Małgorzata Stroka ( AZS- AWF Warszawa)
48 Danuta Dmowska-Andrzejuk ( AZS -AWF Warszawa)
74 Beata Tereba-Zawrotniak ( AZS -AWF Kraków)
82 Ewa Nelip ( AZS- AWF Warszawa)
107 Małgorzata Bereza (AZS- AWF Katowice)

Startowało 135 zawodniczek.

Finał:
Szemjakina - Siwkowa 15:9
Półfinały:
Siwkowa - Szasz 12:11
Szemjakina - Del Carretto 15:12
Ćwiercfinały:
Anna Siwkowa (Rosja) - Sheng Lin (Chiny) 3:2
Emese Szasz (Węgry) - Ricarda Multerer (Niemcy) 15:4
Jana Szemjakina (Ukraina) - Xiaojuan Luo (Chiny) 10:9
Bianca Del Carretto (Włochy) - Courtney Hurley (USA) 15:10

Walki naszych szpadzistek:
1/32

Magdalena Piekarska - Sherraine Schalm (Kanada) 15:14
Małgorzata Stroka - Tatiana Andruszyna (Rosja) 8:15
Danuta Dmowska-Andrzejuk - Johanna Bergdahl (Szwecja) 8:15

1/16
Magdalena Piekarska - Tatiana Andruszyna (Rosja) 13:12

1/8
Magdalena Piekarska - Courtney Hurley (USA) 8:15


Kazań, 29-30 maja 2011
Mistrzostwa Europy do 23 lat w szermierce- szpada kobiet

Turniej indywidualny:

Bardzo dobry występ szpadzistek AZS AWF Warszawa w Mistrzostwach Europy. Srebrny medal Ewy Nelip (AZS AWF Warszawa) i siódme Katarzyny Dąbrowy (AZS AWF Warszawa). Ewa Nelip ma już zatem w swojej kolekcji drugi srebrny medal mistrzostw Europy do lat 23. Poprzedni zdobyła w Debreczynie (2009). Przypominamy, że Magdalena Piekarska też zajęła II miejsce w M.E. w Monzy.

Kolejność:
1 Wioletta Kołobowa (Rosja)
2 Ewa Nelip (Polska) - AZS AWF Warszawa
3 Dagmara Baranikowa (Słowacja)
3 Brenda Briasco (Włochy)
5 Renata Knapik (Polska)
6 Sanne Gars (Szwecja)
7 Katarzyna Dąbrowa (Polska) - AZS AWF Warszawa
8 Julia Bielajewa (Estonia)
-----------------------------------
23 Dominika Mosler (Polska)

Finał:
Kołobowa - Ewa Nelip 15:10
Półfinały:
Ewa Nelip - Baranikowa 15:6
Kołobowa - Briasco 15:12
Ćwierćfinały:
Ewa Nelip - Katarzyna Dąbrowa 15:13
Brenda Briasco (Włochy) - Renata Knapik 15:12
Dagmar Baranikowa (Słowacja) - Sanne Gars (Szwecja) 15:12
Wioletta Kołobowa (Rosja) - Julia Bielajewa (Estonia) 15:11

Walki Polek
1/16:

Ewa Nelip - Jana Zwieriewa (Rosja) 15:14
Renata Knapik - zwolniona
Katarzyna Dąbrowa - zwolniona
1/8:
Ewa Nelip - Włada Własowa (Rosja) 15:13
Renata Knapik - Annamaria Toth (Węgry) 15:13
Katarzyna Dąbrowa - Julia Zujkowa (Estonia) 15:8
Kazań, 30 maja 2011

Turniej drużynowy:
Srebrny medal zdobyły szpadzistki zaledwie jednym trafieniem - 33:34 - ulegając w finale Rosji. W półfinale Polki pokonały Estonki.
Drużyna: Ewa Nelip i Katarzyna Dąbrowa ( AZS AWF Warszawa),
Renata Knapik ( KKS Kraków ), Dominika Mosler ( AZS AWF Katowice )


Havana, 22 maja 2011
Grand Prix Pucharu Świata- szpada kobiet

Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) była najwyżej sklasyfikowaną polską szpadzistką z siedmiu startujących w Grand Prix Hawany na Kubie.

Kolejność:
1 Bianca Del Carretto (Włochy)
2 Monika Sozańska (Niemcy)
3 Ljubow Szutowa (Rosja)
3 Simona Alexandru (Rumunia)
5 Ana Branza (Rumunia)
6 Mingfang Yin (Chiny)
7 Mara Navarria (Włochy)
8 Emma Samuelsson (Szwecja)
------------------------------------------------------------------
9 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
32 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
35 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
44 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
53 Beata Tereba-Zawrotniak (Polska, AZS AWF Kraków)
73 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
87 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 116 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32:

Magdalena Piekarska - Beate Christmann (Niemcy) 15:8
Renata Knapik - Xiaojuan Luo (Chiny) 15:12
Ewa Nelip - Megumi Ikeda (Japonia) 12:15
Małgorzata Bereza - Melissa Goram (Francja) 10:15
Beata Tereba-Zawrotniak - Nathalie Moellhausen (Włochy) 7:9

1/16:
Magdalena Piekarska - Melissa Goram (Francja) 15:4
Renata Knapik -Emma Samuelsson (Szwecja) 6:15

1/8:
Magdalena Piekarska - Monika Sozańska (Niemcy) 12:15


Kraków, 22 maja 2011
Puchar Barbakanu- szpada kobiet


Anna Pietrzak zajęła bardzo dobre III miejsce w zawodach w Krakowie. Decydujące walkę o wejście do ścisłego finału przegrała z Blanką Błach 14:15

1. Simone Deac - Rumunia
2. Blanka Blach - AZS AWF Wrocław
3. Anna Pietrzak AZS AWF Warszawa i Amalia Tataran - Rumunia
-----------------------------
8. Aleksandra Żurakowska - AZS AWF Warszawa
30. Aleksandra Żurakowska -AZS AWF Warszawa


Warszawa, 14 maja 2011
IV Puchar Polski w Szermierce- szpada kobiet


Organizatorem IV Pucharu Polski był nasz klub AZS AWF Warszawa.
Szpadzistki na własnym terenie zajęły trzy pierwsze miejsca. Blisko szerokiego finału była Aleksandra Żurakowska.
Przed finałem złota drużyna z Lipska ( Magdalena Piekarska, Danuta Dmowska-Andrzejuk, Małgorzata Stroka i Ewa Nelip ) wraz z trenerem Mariuszem Kosmanem otrzymała od Prezesa Klubu pamiątkowe dyplomy i nagrody. Możemy być dumni z pochwał jakie nasz Klub dostał za organizację Turnieju.
Relacja z zakończenia kariery przez Magdalenę Grabowską na stronie WYDARZENIA.

Kolejność:
1. Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa)
2. Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
3. Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)

3. Renata Knapik (KKS Kraków)
5. Beata Tereba-Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
6. Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa)
7. Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice)
-----------------------------------------------------------------------------
8. Blanka Błach (AZS AWF Wrocław)
16. Aleksandra Żurakowska
20. Anna Pietrzak
23. Natalia Królak
29. Aleksandra Cichowska
30. Joanna Rawska
39. Magdalena Pawłowska
41. Olga Kisiel
43. Monika Karpezo
43. Tamara Pągowska
48. Aleksandra Żak
51. Anetta Dyjewska
Startowało 60 zawodniczek

Finał:
Stroka - Piekarska 15:14
Półfinały:
Stroka - Knapik 15:13
Piekarska - Nelip 15:14
Ćwierćfinały:
Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa) - Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice) 14:13
Renata Knapik (KKS Kraków) - Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa) 15:10
Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) - Blanka Błach (AZS AWF Wrocław) 15:14
Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa) - Beata Tereba-Zawrotniak (AZS AWF Kraków) 15:12


Rio de Janeiro, 6-8 maja 2011
Puchar Świata w szermierce

SZPADA DZIEWCZĄT INDYWIDUALNIE

Kolejność:

1 Imke Duplitzer (Niemcy)
2 Simona Alexandru (Rumunia)
3 Liubow Szutowa (Rosja)
3 Jana Szemiakina (Ukraina)
5 Tatiana Łogunowa (Rosja)
6 Laura Flessel-Colovic (Francja)
7 Ana Branza (Rumunia)
8 Bianca Del Carretto (Włochy)
--------------------------------------------------------------------
17 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
24 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)
26 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
39 Beata Tereba-Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
50 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Warszawa)
60 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
65 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
84 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
110 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice)
113 Natalia Królak (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowały 153 zawodniczki.

Walki Polek
1/32:

Magdalena Piekarska - Irina Embrich (Estonia) 15:14
Małgorzata Stroka - Julia Bielajewaa (Estonia) 15:10
Małgorzata Bereza - Loredana Iordachioiu (Rumunia) 15:14
Beata Tereba-Zawrotniak - Kristina Kuusk (Estonia) 14:15
Katarzyna Dąbrowa - Nathalie Alibert (Francja) 14:15
Ewa Nelip - Jana Szemiakina (Ukraina) 13:15
1/16:
Magdalena Piekarska - Tatiana Adruszina (Rosja) 13:15
Małgorzata Stroka - Imke Duplitzer (Niemcy) 9:15
Małgorzata Bereza - Jana Szemiakina (Ukraina) 8:15

SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO

Kolejność:
1. Włochy
2. Korea Południowa
3. Rumunia
4 .Francja
5. Chiny
6. Węgry
7. Polska ( M. Piekarska, D. Dmowska-Andrzejuk, M. Stroka i M. Bereza )
8. Wielka Brytania

Startowały 22 drużyny.

Ćwierćfinały:
Rumunia - Węgry 39:25
Włochy - Polska 45:42
Korea Południowa - Chiny 39:32
Francja - Wielka Brytania 45:42

Mecze Polek,
1/8:

Polska - USA 45:26
O miejsca 5-8:
Polska - Węgry 36:45
O miejsce 7:
Polska - Wielka Brytania 45:19


Białystok, 3 maja 2011
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

SZPADA DZIEWCZĄT INDYWIDUALNIE

Magdalena Pawłowska zajęła V miejsce.

Kolejność:
1. Kamila Pytka (Warszawianka)
2. Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
3. Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław)
3. Martyna Błaszczyk (KS Szpada Wrocław)
5. Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
5 .Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
7. Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
8. Julia Górecka (AZS AWF Katowice)
--------------------------------------------------------------
28. Tamara Pągowska

Startowało 48 zawodniczek.


Wrocław, 16kwietnia 2011
Puchar Polski w szermierce

W zawodach nie startowała Ewa Nelip.

Kolejność:
1. Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa)
2 .Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)

3. Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice)
3. Beata Tereba-Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
5. Anna Polis (AZS AWF Kraków)
6. Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
7. Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
8. Natalia Królak (AZS AWF Warszawa)
--------------------------------------------------------------------
11. Katarzyna Dabrowa
13. Danuta Dmowska-Andrzejuk
17. Magda Pawłowska
19. Olga Kisiel
25. Aleksandra Żak
32. Aleksandra Żurakowska
51. Joanna Rawska
53. Aleksandra Cichowska
61. Monika Karpezo
63. Anetta Dyjewska

Finał:
Stroka - Piekarska 15:14
Półfinały:
Piekarska - Bereza 15:13
Stroka - Tereba- Zawrotniak 8:7
Ćwierćfinały:
Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) - Dominika Mosler (AZS AWF Katowice) 15:8
Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice) - Anna Polis (AZS AWF Kraków) 15:5
Małgorzata Stroka- Natalia Królak (obie AZS AWF Warszawa) 15:5
Beata Tereba-Zawrotniak (AZS AWF Kraków) - Kamila Strug (AZS AWF Wrocław) 15:6

Startowały 63 zawodniczki


Wrocław, 9-10 kwietnia 2011
Mistrzostwa Polski w szermierce

Nasza ekipa zdominowała Mistrzostwa Polski do 23 lat we Wrocławiu.
Pięć medali !!!!!!!

SZPADA KOBIET INDYWIDUALNIE
Kolejność:


1 Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
2 Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Warszawa)
3 Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa)

3 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
5 Magdalena Ruszkowska (AZS AWF Katowice)
6 Renata Knapik (KKS Kraków)
7 Martyna Szymańska (AZS AWF Katowice)
8 Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
-------------------------------------------------------------------------
9. Natalia Królak
10.Aleksandra Żak
16. Aleksandra Cichowska
18.Monika Piekarska
21.Anetta Dyjewska

Ćwierćfinały:
Dominika Mosler (AZS AWF Katowice) - Magdalena Ruszkowska (AZS AWF Katowice) 15:8
Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa) - Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) 15:5
Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Warszawa) - Martyna Szymańska (AZS AWF Katowice) 15:14
Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa) - Renata Knapik (KKS Kraków) 15:10
Półfinały:
Nelip - Mosler 15:6
Dąbrowa - Pietrzak 15:11
Finał:
Nelip - Dąbrowa 15:11

SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO

Kolejność:
1 AZS AWF Warszawa I ( E. Nelip, K. Dąbrowa, A. Pietrzak i M. Piekarska )
2 AZS AWF Warszawa II ( N. Królak, A. Żurakowska, A. Żak i A. Cichowska )

3 AZS AWF Katowice
4 KKKS Kraków
5 Piast Gliwice
6 AZS AWF Katowice II


Lipsk, 25-27 marca 2011
Puchar Świata w szermierce

SZPADA KOBIET INDYWIDUALNIE

Natalia Królak pierwszy raz awansowała do 64 Pucharu Świata seniorek.

Kolejność:
1 Anna Siwkowa (Rosja)
2 Tiffany Geroudet (Szwajcaria)
3 Anca Maroiu (Rumunia)
3 Yujie Sun (Chiny)
5 Tatiana Łogunowa (Rosja)
6 Simona Alexandru (Rumunia)
7 Cristiana Cascioli (Włochy)
8 Kristina Kuusk (Estonia)
----------------------------------------------------------------------
31 Beata Tereba-Zawrotniak (Polska, AZS AWF Kraków)
33 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
41 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
43 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
45 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
58 Natalia Królak (Polska, AZS AWF Warszawa)
84 Blanka Błach (Polska, AZS AWF Wrocław)
89 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
117 Julita Głowacka (Polska, AZS AWF Katowice)
119 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)
184 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
188 Martyna Szymańska (Polska, AZS AWF Katowice)

Walki Polek:
1/32:

Beata Tereba-Zawrotniak - Xiaojuan Luo (Chiny) 10:9
Magdalena Piekarska - Melanie Soiron (Francja) 10:15
Małgorzata Bereza - Włada Własowa (Rosja) 8:15
Renata Knapik - Francesca Boscarelli (Włochy) 14:15
Danuta Dmowska-Andrzejuk - Liubow Szutowa (Rosja) 9:15
Natalia Królak - Bianca Del Carretto (Włochy)
1/16:
Beata Tereba-Zawrotniak - Włada Własowa (Rosja) 8:15
Startowało 196 zawodniczek.


SZPADA KOBIET DRUZYNOWO

Drużyna zajęła V miejsce.
W składzie: Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice), Danuta Dmowska-Andrzejuk, Magdalena Piekarska (obie AZS AWF Warszawa), Renata Knapik (KKS Kraków)

Kolejność:
1. Estonia
2. Włochy
3. Rumunia
4. Niemcy
5. Polska
6. Chiny
7. Węgry
8. Francja

Startowały 24 drużyny.

Ćwierćfinały:
Niemcy - Węgry 40:36
Estonia - Chiny 40:37
Włochy - Polska 45:30
Rumunia - Francja 45:38
Mecze Polek
1/8:
Polska - Szwecja 45:35
O miejsca 5-8:
Polska - Francja 45:42
O miejsce 5:
Polska - Chiny 44:45


Warszawa, 11-12 marca 2011
Mistrzostwa Polski do 20 lat w szermierce - szpada kobiet

Bardzo dobrze powalczyły w Mistrzostwach Polski zawodniczki naszego klubu.
Magdalena Pawłowska zdobyła brązowy medal indywidualnie a drużyna srebrny medal:
Monika Karpezo, Aleksandra Żurakowska, Olga Kisiel i Magdalena Pawlowska

Kolejność:
1 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
2 Karolina Grochecka (AKS Mikołów)
3 Olga Mizera (D' tytArtagnan Ursynów)
3 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
5 Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław)
6 Kamila Pytka (Warszawianka)
7 Anna Maliszewska (SKS Flesz Świdnica)
8 Magdalena Gajowniczek (D' Artagnan Ursynów)
11. Monika Karpezo
12. Aleksandra Żurakowska
60. Olga Kisiel

Startowało 79 zawodniczek.

Kolejność drużynowa:
1 AZS AWF Wrocław
2 AZS AWF Warszawa
3 MKS Kusy Szczecin
4 KKS Kraków
5 Piast Gliwice
6 AZS AWF Katowice
7 TS Górnik Radlin
8 D' Artagnan Ursynów
9 AZS AWF Katowice II
10 Warszawianka
11 Piast Gliwice II
12 St. Szerm. Legia Warszawa
zobacz zdjęcia z zawodów
Budapeszt, 25-26 lutego 2011
Puchar Świata w szermierce - szpada kobiet

Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)  wygrała turniej Grand Prix Pucharu Świata w szpadzie Westend Grand Prix Memoriał Jozsefa Sakovicsa. W finale pokonała Francuzkę Laurę Flessel-Colovic 15:11
Jest to największy sukces Magdaleny Piekarskiej w startach w Pucharach Świata.

Kolejność:
1 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
2 Laura Flessel-Colovic (Francja)
3 Maureen Nisima (Francja)
3 Tatiana Łogunowa (Rosja)
5 Emese Szasz (Węgry)
6 Marijana Markovic (Niemcy)
7 Yujie Sun (Chiny)
8 Haiyan Wu (Chiny)
-----------------------------------------------------------------------------
20 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
29 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Warszawa)
31 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)
32 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
73 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
99 Beata Tereba-Zawrotniak (Plska, AZS AWF Kraków)
104 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
Finał:
Piekarska - Flessel-Colovic 15:11
Półfinały:
Flessel-Colovic - Łogunowa 15:6
Piekarska - Nisima 15:13
Ćwierćfinały:
Laura Flessel-Colovic (Francja) - Emese Szasz (Węgry) 15:9
Tatiana Łogunowa (Rosja) - Yujie Sun (Chiny) 14:8
Maureen Nisima (Francja) - Haiyan Wu (Chiny) 11:10
Magdalena Piekarska - Marijana Markovic (Niemcy) 15:10
Startowały 174 zawodniczki.

Walki naszych szpadzistek:
1/32

Magdalena Piekarska - Edina Bekefi (Wegry) 15:12
Danuta Dmowska-Andrzejuk - Larisa Andriejewa (Kirgistan) 12:11
Katarzyna Dąbrowa - Sarah Daninthe (Francja) 15:13
Małgorzata Stroka - Hurley Courtney (USA) 15:8
Małgorzata Bereza - Imke Duplitzer (Niemcy) 15:14
1/16
Magdalena Piekarska - Lindsay Campbell (USA) 15:12
Danuta Dmowska-Andrzejuk - Sonja Tol (Holandia) 9:10
Katarzyna Dąbrowa - Anqi Xu (Chiny) 12:15
Małgorzata Stroka - Hajnalka Kiraly (Francja) 12:15
Małgorzata Bereza - Marijana Markovic (Niemcy) 12:14
1/8
Magdalena Piekarska - Sonja Tol (Holandia) 15:11
zobacz zdjęcia z zawodów
Barcelona, 12 marca 2011
Puchar Świata w szermierce - szpada kobiet

Magdalena Piekarska zajeła 9 miejsce. Nie startowała Ewa Nelip i Katarzyna Dąbrowa.
Kolejność:

1 Ana Branza (Rumunia)
2 Jana Szemjakina (Ukraina)
3 Simona Alexandru (Rumunia)
3 Yujie Sun (Chiny)
5 Anqi Xu (Chiny)
6 Josephine Jacques Andre Coquin (Francja)
7 Kristina Kuusk (Estonia)
8 Loredana Iordachioiu (Rumunia)
------------------------------------------------------------------
9 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
29 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
38 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)
47 Beata Tereba-Zawrotniak (Polska, AZS AWF Kraków)
73 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice)
81 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
89 Martyna Szymańska (Polska, AZS AWF Katowice)
95 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
112 Natalia Królak (Polska, AZS AWF Warszawa)
161 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
202 Julita Głowacka (Polska, AZS AWF Katowice)
Startowało 210 zawodniczek

Walki naszych szpadzistek w 64.:
1/32

Magdalena Piekarska - Brenda Briasco (Włochy) 15:12
Małgorzata Bereza - Francesca Quaondamcarlo (Włochy) 15:10
Małgorzata Stroka - Erika Kirpu (Estonia) 7:15
Beata Tereba-Zawrotniak - Ljubow Szutowa (Rosja) 8:15
1/16
Magdalena Piekarska - Wioletta Kołobowa (Rosja) 15:9
Małgorzata Bereza - Mingfang Yin (Chiny) 9:15
1/8
Magdalena Piekarska - Yujie Sun (Chiny) 11:15

Turniej druzynowy:
1 Estonia
2 Niemcy
3 Ukraina
4 Rumunia
5 Francja
6 Włochy
7 Węgry
8 Korea Południowa
----------
11 Polska

Startowały 24 drużyny.
Mecze naszych szpadzistek:
1/8

Polska - Estonia 40:41

O Miejsca 9-16:
Polska - USA 45:37
Polska - Chiny 42:45

O miejsce 11:
Polska - Szwajcaria 45:43
12-14 lutego 2011, Doha
Puchar Świata w szermierce - szpada kobiet

Świetny występ zanotowała Małgorzata Stroka, która w bardzo mocnie obsadzonym turnieju zajęłą VIII miejsce indywidualnie. W 1/16 finału pokonała 15-13 koleżankę klubową Magdalenę Piekarską. Debiutująca w Pucharze Świata seniorów Natalia Królak
w pierwszej swojej walce odniosła bolesną kontuzję pleców a mimo tego była blisko wygrania walki pucharowej ( 14-15 ) z wyżej notowaną szpadzistką Ukrainy Anfisą Pochaklową .
Kolejność:
1 Anna Siwkowa (Rosja)
2 Rossella Fiamingo (Włochy)
3 Johanna Bergdahl (Szwecja)
3 Jana Szemjakina (Ukraina)
5 Emese Szasz (Węgry)
6 Maureen Nisima (Francja)
7 Yujie Sun (Chiny)
8 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)
--------------------------------------------------------------------
17 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
20 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
31 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
46 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
64 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Warszawa)
83 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
97 Natalia Królak (Polska, AZS AWF Warszawa)
127 Beata Zawrotniak-Tereba (Polska, AZS AWF Kraków)

Startowało 145 zawodniczek

Nasze szpadzistki w turnieju drużynowym zajęły II miejsce!!!
Drużyna w składzie ( Magdalena Piekarska, Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip AZS-AWF Warszawa oraz Małgorzata Bereza AZS-AWF Katowice ) przegrała jednym trafieniem mecz o I miejsce.

Kolejność:
1 Chiny
2 Polska
3 Węgry
4 Włochy
5 Ukraina
6 Francja
7 USA
8 Niemcy

Startowało 21 drużyn

Finał:
Chiny - Polska 30:29
Półfinały:
Polska - Włochy 44:43
Chiny - Węgry 45:35
Ćwierćfinały:
Polska - USA 45:30
Włochy - Francja 45:33
Chiny - Ukraina 10:9
Węgry - Niemcy 45:26

Mecze Polek:
1/8

Polska - Tajwan 45:22

zobacz zdjęcia z zawodów


12-13 lutego 2011, Bratysława
Puchar Europy w szermierce do 17lat- szpada kobiet

Kolejność:
1 Reka Bohus (BKLVE, Węgry)
2 Daniela Charpina (Rosja)
3 Dora Legradi (BKLVE, Węgry)
3 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
5 Wioletta Charpina (Rosja)
6 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
7 Eniko Siklosi (Balaton, Węgry)
8 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
---------------------------------------------
56 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)

Startowało 148 zawodniczek


29 stycznia 2011, Gliwice
Puchar Polski w szermierce do 20lat- szpada kobiet

Aleksandra Żurakowska po dobrych walkach ( po drodze pokonała dwie koleżanki klubowe
O. Kisiel i M. Karpezo ) zajęła VIII miejsce. Jedno trafienie zabrakło jej do awansu do ścisłego finału!

Kolejność:
1 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
2 Blanka Błach (AZS AWF Wrocław)
3 Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wrocław)
3 Martyna Swatowska (MKS KUSY Szczecin)
5 Justyna Kaca (AZS AWF Wrocław)
6 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
7 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
8 Aleksandra Żurakowska (AZS AWF Warszawa)
-----------------------------------------------------------------------------------
17. Monika Karpezo
38. Olga Kisiel
47. Magdalena Pawłoswka
60. Tamara Pągowska
Finał:
Zamachowska - Błach 15:12
Półfinały:
Błach - Swatowska 415:10
Zamachowska - Marcinkowska 415:8
Ćwierćfinały:
Martyna Swatowska (MKS KUSY Szczecin) - Jagoda Zagała (Piast Gliwice) 13:8
Blanka Błach (AZS AWF Wrocław) - Aleksandra Żurakowska (AZS AWF Warszawa) 15:14
Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków) - Justyna Kaca (AZS AWF Wrocław) 15:7
Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wrocław) - Kamila Strug (AZS AWF Wrocław) 15:14

Startowało 97 zawodniczek


23 stycznia 2011, Modling
Puchar Świata w szermierce- szpada kobiet

Kolejność:
1 Tatiana Gudkowa (Rosja)
2 Edina Bekefi (Węgry)
3 Maude Bienfait (Francja)
3 Maja Guczmazowa (Rosja)
5 Lauren Rembi (Francja)
6 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
7 Ksenia Kapitanowa (Rosja)
8 Julia Morawietz (Niemcy)
------------------------------------------
11 Blanka Błach (AZS AWF Wrocław)
15 Justyna Kaca (AZS AWF Wrocław)
33 Olga Mizera (D'Artagnan Ursynów)
39 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
43 Marta Myka (D'Artagnan Ursynów)
62 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
67 Józefina Kołucka (UKS Sokolik Krosno)
78 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
81 KamilaStrug (AZS AWF Wrocław)
85 Kamila Pytka (Warszawianka)
114 Katarzyna Chlebiej (Piast Gliwice)
1/32
Magdalena Pawłowska - Timea Posovszky (Węgry) 9:15
Startowały 134 zawodniczki.


14 stycznia 2011, Piza
Puchar Europy w szermierce- szpada kobiet

Kolejność:
1 Alona Komerov (Izrael)
2 Ksenia Patnelejewa (Ukraina, Lwów)
3 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
3 Alberta Santuccio (Włochy CS Acireale)
5 Jagoda Zagała (Polska, Piast Gliwice)
6 Sara Mattei-Gentili (Włochy, Mangiarotti Milano)
7 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
8 Giorgia Forte (Włochy, CS Formia)
----------------------------------------
12 Barbara Rutz (Szpada Wrocław)
29 Kamila Pytka (Warszawianka)
35 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
38 Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice)
52 Julia Górecka (AZS AWF Katowice)
65 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
73 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
77 Mirosława Gojny (TS Górnik Radlin)
86 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
90 Pamela Gnatowicz (UKS Start Opole)
110 Paulina Ptaszynska (TS Górnik Radlin)

Startowało 113 zawodniczek


zobacz archiwum 2008/2009 | 2010 | powrót do aktualności